Vsi učenci 1. triade so se prvi šolski dan, 3. 9. 2018, zbrali v telovadnici v Sodražici. Prvošolce in prvošolke matične in podružnične šole so spremljali starši. Najprej sta ga. ravnateljica Majda Kovačič Cimperman in g. župan Blaž Milavec nagovorila vse navzoče. Sledila je  predstava Tinka gre v šole. Tinko je skrbelo, ker še ne zna napisati svojega imena, kako bo v šoli,… Pri tem ji je pomagal stric Božo. Obema smo se nasmejali. Prvošolci so simbolično skočili v šolo najprej na matični šoli, nato pa tudi  na podružnici, kjer smo jih lepo sprejeli učenci in učiteljice 2., 3. in 4. razreda ter jim zapeli. Prvošolci so se spoznali in igrali z drugošolci, nato pa veseli odšli skupaj s starši domov. Prvi šolski dan smo lepo preživeli.